Kamera IP AI Pro 2MP, kopułka, obiektyw 2.8mm, IR 40m, zliczanie osób

Kamera IP AI Pro 2MP, kopułka, obiektyw 2.8mm, IR 40m, zliczanie osób

Kamera IP AI Pro 2MP, kopułka, obiektyw 2.8mm, IR 40m, zliczanie osób (People counting ), DAHUA

Więcej szczegółów

KOPUŁKA IP 2MP DAHUA IPC-HDBW5241R-ASE-0360B

Kamera kopułkowa IPC-HDBW5241R-ASE należy do serii Pro AI Dahua - urządzeń wykorzystujących najbardziej zaawansowane technologie sztucznej inteligencji, w tym algorytmy głębokiego uczenia się, które są przede wszystkim ukierunkowane na rozpoznawanie i klasyfikację ludzi i pojazdów, przez co gwarantują elastyczność i dokładność użytkownikom końcowym systemu monitoringu. Serię AI Dahua charakteryzują takie funkcje jak: rozpoznawanie twarzy, ANPR, metadane, liczenie osób, statystyki danych o ruchu itp.

 


ROZWIĄZANIE DO KONTROLI PRZEPŁYWU OSÓB

Z myślą o obiektach handlowych, usługowych oraz infrastrukturze transportu publicznego, w czasach ryzyka zakażeniem wirusem COVID-19, Dahua Technology prezentuje rozwiązanie do zliczania ludzi oraz kontrolowania ich przepływu. Ma ono zastosowanie wszędzie tam, gdzie zależy nam na wiedzy ile osób weszło do sklepu oraz ilu klientów nadal przebywa w środku. Możliwe jest również kontrolowanie ilości osób oczekujących w kolejce do punktu obsługi.

- Dokładność: zliczanie ludzi z dokładnością 95%

- Bezpieczeństwo: redukcja zagrożenia związanego z zakażeniem wirusem

- Efektywność: stan osób wewnątrz sklepu wyświetlany na bieżąco i powiązanie z alarmamiWŁAŚCIWOŚCI IPC-HDBW5241R-ASE-0280B

Szerokokątny obiektyw

Wandaloodporna kopułka IPC-HDBW5241R-ASE posiada wbudowany obiektyw ze stałą ogniskową 2.8mm wspierany w warunkach niedostatecznego oświetlenia zintegrowanym promiennikiem IR o zasięgu 40 metrów.

 

Zaawansowany przetwornik obrazu

Kamera w celu przechwytywania obrazu została wyposażona w nowoczesny przetwornik obrazu 1/2.8” 2Megapixel progressive scan STARVIS™ CMOS, w wyniku działania  którego uzyskiwane są nagrania w rozdzielczości 2MP.

 

Funkcje ulepszające obrazu z kamery

Obrazy przechwytywane przez IPC-HDBW5241R-ASE charakteryzuje płynność, pełne odzwierciedlenie naturalnej palety barw obserwowanej sceny i pełnia szczegółów. Materiał wideo jest również ulepszany m.in. przez funkcję WDR, która gwarantuje widoczność obiektów nawet na bardzo jasnym tle, BLC, HLC.

 

Inteligentna analiza wideo

IPC-HDBW5241R-ASE należąc do serii urządzeń Pro AI Dahua, posiada nowoczesne funkcje analizy wideo takie jak: przechwytywanie i atrybutowanie twarzy, ochrona obwodowa, zliczanie osób.

 

Przechwytywanie twarzy

Kamera wykazuje zdolność automatycznej rejestracji twarzy z obrazu cyfrowego lub klatki wideo ze źródła wideo. Wykorzystując zaawansowane algorytmy jest w stanie rozpoznać wiele twarzy i szybko je lokalizować.

 

Atrybuty twarzy (w tym wykrywanie maski ochronnej)

Zaawansowane algorytmy pozwalają na atrybutowanie rozpoznawanych twarzy. Wyodrębianych jest sześć atrybutów twarzy z każdej klatki, takich jak wiek, płeć, wyraz twarzy, obecność okularów, maski ochronnej na ustach, wąsów, brody. W efekcie klienci mogą pozyskiwać interesujące dane za pomocą statystyk atrybutów twarzy.

 

Ochrona obwodowa

Funkcje obwodowej ochrony perymetrycznej znacząco podnoszą dokładność zabezpieczeń. Pozwalają one na redukcję liczby fałszywych alarmów i zmniejszenie wymagań dotyczących liczby pikseli do wykrywania obiektów.

 

Zliczanie osób

Funkcja liczenia osób wykorzystuje zaawansowaną technologię przetwarzania obrazu. Kamera zapewnia statystyki dotyczące wejścia i wyjścia poszczególnych osób, licząc z 95% precyzją.

 

Kompresja H.265+

Nagrania podlegają kompresji z wykorzystaniem zaawansowanego algorytmu H.265+, dzięki czemu oszczędzana jest pojemność dyskowa w urządzeniu rejestrującym.

 

Opcje zasilania kamery

Kamera może być zasilana 12V DC lub poprzez PoE (Power of Ethernet).

 

Kamera ONVIF

Wspierając standard ONVIF urządzenie ma zdolność współpracy z produktami innych marek.SofiMari.pl